KAM S DEŤMI - Svet kreatívnych detí a ich rodičov
Utorok, 31. Marca 2015
Prihlásiť sa

Výtvarná súťaž
Inzercia
TROPICARIUM OCENARIUM, Budapešť

TROPICARIUM OCENARIUM, Budapešť

Budapešť

Ak chcete bezprostredne zažiť neopakovateľnú atmosféru tropického pásma, na vlastné oči vidieť exotické zvieratá v ich prirodzenom prostredí a zblízka pozorovať pestrofarebný podmorský svet, navštívte Tropicarium a odneste si so sebou nezabudnuteľný zážitok!

Hlavnou atrakciou Tropicaria je 1,6 mil. litrové žraločie akvárium s 11 metrov dlhým vyhliadkovým tunelom. Steny akvária sú zhotovené zo špeciálneho 16 cm. hrubého nerozbitného panoramatického skla. Návštevníci tak môžu bez obáv obdivovať až dvojmetrových tigrovaných či hnedých žralokov pochádzajúcich z Floridy, ktoré patria medzi 10 najnebezpečnejších druhov žralokov.

Ďalšou mimoriadnou atrakciou je prales, v ktorom návštevníci zažijú skutočnú tropickú klímu. Medzi obrovskými porastami sa náhle zotmie, blýska sa a hrmí, až na chrbty aligátorov začne počas 2 minút padať tropický vlažný dážď, počas ktorého všetci obyvatelia pralesa akoby ožijú. Pre všetkých návštevníkov je to skutočne vzrušujúci zážitok.

V Tropicariu uvidíte tropické a oceánske živočíchy, exotické vtáctvo, najmenšie opice sveta (15 - 20cm, tzv. hodvábne opice ), aligátory, žraloky, hady, jaštery, pavúky a pod. Živočíchy a tropické rastliny v sladkovodných akváriách pochádzajú z Afriky, Južnej Ameriky a Ázie. Živočíchy a rastliny v morských (slaných) akváriách pochádzajú z Indického oceánu, z Karibského a Červeného mora. Väčšina rôznofarebných rýb rozličných tvarov pochádza z koralových útesov.

Tropicarium sa nachádza v budove veľkého nákupno-zábavného centra s rôznymi reštauráciami, bufetmi, obchodmi a turistickými atrakciami. Ani zďaleka sme Vám nepredstavili všetky živočíchy a atrakcie, no po návšteve Tropicaria pochopíte, aké fantastické hodnoty existujú na našej Zemi a aké dôležité je ich zachovať.

Ako sa do Tropicaria dostanete z centra Budapešti?

1.Z námestí Móricz Zsigmond (tu je konečná zastávka električky č. 6, ktorá jazdí po veľkom okruhu. Než nastúpite, zvolte správny smer na Móricz Zsigmond kortér. V električke pozor na vreckárov!) autobusom č. 3 alebo autobusom č. 3 s červeným označením. Vystúpte na stanici Jókai utca (cesta autobusom č. 3 trvá 15-20 min).

2.Z námestia Gellért tér, kam sa dostanete z centra električkou číslo 47 cez most Szabadság híd na Budínsku stranu, a tam nastúpte na autobus „Tétény-busz". Vystúpte na stanici „Lépcsos utca". Pri oboch variantoch platia lístky MHD alebo Budapešť Karta.

3.Autom: z dialnice M0 na cestu č. 6 a potom na Nagytétényi út. Parkovanie zadarmo pre 1800 áut.

Otváracia doba Tropicaria: 10:00 - 20:00 hod.

Ceny vstupného:
Deti 4-14 rokov: 1000 HUF
Dospelí 14-62 rokov: 1700 HUF
Seniori nad 62 rokov: 1100 HUF

Vstup a prehliadka areálu s detským kočíkom či na invalidnom vozíku je zaistený. 

   

Adresa: CAMPONA, Tropicarium 1222 Budapest, obvod č. 22, Nagytétényi u. 37-43.
Kontakt: 0036 1 424 3052, 
matrai@tropicarium.hu, www.tropicarium.hu , www.madarsko.sk

Komentáre
Tanita , 15.07.2009
Cena pre dospeleho je momentalne 1900 HUF a pripravte sa, ze nemozte platit kartou. Zaplatit mozte aj v EUR, potom je to pre jdneho dospeleho 8 EUR. Ale vydavok dostanete v HUF. Ja osobne som cakala, ze to bude vacsie. Nachadza sa priamo v nakupnom centre, takze konecny dojem vam nezanechaju zraloky ale nakupne stredisko smiley
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste alebo zaregistrujte sa.

Žiadne hodnotenie ešte nebolo zaznamenané.
Rýchle hľadanie
Prihlásenie
Inzercia